• Polecamy...

Najlepsze produkty spożywcze i napoje, które przynoszą ulgę przy suchym oku

/

Ludzie często skarżą się, że mają suche oczy, czy to z powodu alergii, używania soczewek kontaktowych lub choroby podstawowej. W rzeczywistości, około 33 miliony Amerykanów cierpi z powodu frustracji związanych z suchością oczu.
Jednakże, zamiast zwracać się do powtarzającego się stosowania kropli do oczu bez recepty, które mogą powodować niewyraźne widzenie i problemy ogólnoustrojowe, takie jak osłabienie, zmiany ciśnienia krwi i ból brzucha, istnieją zdrowe pokarmy i napoje, które łagodzą uciążliwe uczucie. Mają one zdolność do naturalnej walki z suchym okiem, przywracając poziom nawilżenia oczu w sposób bezpieczny i łatwy.

dieta

Żywność i napoje

1) Jarmuż

Ciemne, liściaste zieleniny, takie jak jarmuż i szpinak zawierają przeciwutleniacze, które zwalczają stres oksydacyjny. Ponieważ szkodliwe wolne rodniki mogą przyczyniać się do powstawania suchego oka, spożywanie pokarmów bogatych w przeciwutleniacze może zwalczyć ten problem.

2) Woda

Spożywaj dużo wody. Pomaga ona całemu organizmowi pozostać nawodnionym, a to oczywiście obejmuje utrzymanie nawilżenia oczu. Zgodnie z Institute of Medicine, kobiety powinny mieć około 90 uncji wody dziennie, a mężczyźni powinni dążyć do minimum 125 uncji dziennie. Ta woda powinna pochodzić zarówno z oczyszczonej wody pitnej i żywności.

3) Banany

Pokarmy bogate w potas, takie jak banany, kelp, migdały, awokado i figi, są pomocne w walce z suchym okiem, ponieważ zaobserwowano, że osoby cierpiące na tę przypadłość często mają niski poziom potasu. Dr Michael Lange, lekarz optometryczny i certyfikowany specjalista ds. żywienia, wyjaśnia, że brak potasu i odwodnienie idą ze sobą w parze. Twierdzi on, że skoro potas pomaga organizmowi utrzymać właściwy poziom elektrolitów, który może zostać naruszony przez odwodnienie, związek między uzyskiwaniem odpowiedniej ilości wody (jak wspomniano powyżej) i potasu sprawia, że oczywiste jest, że osoby z suchym okiem powinny spożywać oba te produkty.

4) Orzechy włoskie

Pokarmy o wysokiej zawartości omega-3, takie jak orzechy włoskie i mielone nasiona lnu, są zalecane przez Mayo Clinic, aby uzyskać ulgę w suchym oku. Właściwości przeciwzapalne, że omega-3 zawiera uważa się grać w rolę w ulgę.

Klinika sugeruje również inne wskazówki, takie jak zaprzestanie palenia i robienie przerw na oczy (zamykanie oczu na kilka minut lub szybkie mruganie), zwłaszcza jeśli ktoś regularnie pracuje przy komputerze, aby pomóc uzupełnić poziom nawilżenia oczu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://universalis.com.pl