• Polecamy...

Dlaczego melatonina jest sekretem uzyskania potrzebnego Ci snu

/

Być może słyszeliście, że melatonina jest doskonałym naturalnym środkiem wspomagającym zasypianie. Przyjmowanie suplementów z melatoniną to jeden ze sposobów na zapewnienie sobie odpowiedniej ilości snu.

Jeśli szukasz łatwego, naturalnego sposobu na uzyskanie większej ilości snu, ale bez stosowania suplementów, które mogą mieć nieprzyjemne skutki uboczne, rozważ tę alternatywę.

Co to jest melatonina?

Melatonina to hormon wytwarzany przez mózg, który pomaga kontrolować dzienne cykle snu i czuwania. Wewnętrzny zegar Twojego organizmu wpływa na ilość melatoniny wytwarzanej w Twoim ciele.

Poziom melatoniny zazwyczaj zaczyna wzrastać po zachodzie słońca. Poziom melatoniny utrzymuje się na wysokim poziomie przez większą część nocy, gdy przebywasz w ciemności. Gdy poziom melatoniny spada wraz ze wschodem słońca, organizm budzi się w sposób naturalny.

Ilość światła, na które człowiek jest narażony w ciągu dnia, ma bezpośredni wpływ na ilość wytwarzanej melatoniny. Podczas ciemniejszych i krótszych dni w zimie organizm może wytwarzać melatoninę wcześniej, niż się spodziewamy, co prowadzi do uczucia zmęczenia, zmian energii i nastroju.

Ilość światła, na które jesteś narażony, zmienia Twoje naturalne cykle snu.

W jaki sposób światło niebieskie zakłóca sen?

Naturalne światło słoneczne zawiera niebieskie fale świetlne. Światło LED również zawiera fale światła niebieskiego. Te długości fal mają bezpośredni wpływ na produkcję melatoniny.

Wystawienie na działanie światła naturalnego lub światła z diod LED może również zaburzać rytm okołodobowy.

W szczególności niebieskie światło emitowane przez ekrany utrudnia naszemu organizmowi wytwarzanie melatoniny. Utrudnia to zasypianie w nocy.

Jak używać soczewek blokujących światło niebieskie, aby lepiej spać?

Soczewki BluTech zwiększają poziom melatoniny w nocy, aby pomóc Ci szybciej zasnąć.

Soczewki te pomagają blokować szkodliwe niebieskie światło, pochodzące zarówno ze światła naturalnego, jak i sztucznego. Nosząc soczewki blokujące niebieskie światło na 3-4 godziny przed snem, pozwalasz swojemu organizmowi wytworzyć niezbędną melatoninę, której potrzebuje.

Noszenie soczewek blokujących światło niebieskie w ciągu dnia ma również inne niesamowite efekty!

Nosząc je w ciągu dnia, kiedy jesteś narażony na działanie ekranów, Twój organizm może nadal produkować normalny poziom melatoniny. To pomaga Ci dłużej pozostać w stanie snu.

Większa ilość melatoniny w organizmie oznacza mniejszą liczbę przebudzeń w ciągu nocy.

Zapewnij sobie odpowiednią ilość snu, aby mieć szczęśliwsze i bardziej produktywne dni.

Znajdź BluTech w pobliżu