• Polecamy...

Co powoduje drganie powiek?

/

Drganie powiek, znane również jako skurcz powiek, występuje wtedy, gdy powieka mruga szybko, a pacjent nie kontroluje tego. Nie jest to bolesne, ale drganie może być uciążliwe i przeszkadzać. Może trwać kilka sekund lub powtarzać się co kilka minut. Drgawki nie są szkodliwe i zazwyczaj nie wymagają interwencji lekarza, ale czasami mogą powodować całkowite zamykanie i ponowne otwieranie oczu, co może być bardzo uciążliwe, ponieważ pacjent nie kontroluje tego zjawiska.

Co powoduje drganie powiek?

Zmęczenie

O zmęczeniu mówimy wtedy, gdy jesteśmy wyczerpani i nie mamy energii. Często jest ono spowodowane czynnikami związanymi ze stylem życia, takimi jak brak snu, stanem zdrowia fizycznego, np. chorobą, lub problemami natury psychicznej. Zmęczenie może być również spowodowane nadmierną ekspozycją na światło niebieskie. Zmęczenie może mieć negatywny wpływ na wiele innych aspektów życia, np. na nastrój lub powodować dziwne efekty, takie jak drganie oczu.

Stres

Kiedy doświadczasz stresu, w Twoim organizmie pojawiają się te same hormony, co w reakcji "walcz lub uciekaj". Odczuwanie stresu jest naturalne, jednak zbyt duży stres może mieć bardzo niebezpieczny wpływ na organizm. Stres może prowadzić do wielu innych zaburzeń zdrowotnych, takich jak wysokie ciśnienie krwi, niepokój, zgaga, bezsenność, napięcie mięśni, a nawet drganie oczu.

Kofeina

Kofeina jest powszechnym składnikiem popularnych napojów, takich jak napoje gazowane, kawa, herbata czy napoje energetyczne, które dają zastrzyk energii na cały dzień. Według FDA, około 80% dorosłych spożywa kofeinę każdego dnia. Kofeina jest legalna, ale z technicznego punktu widzenia jest to lek pobudzający, który oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy. Jej skutki uboczne nie są na ogół zbyt szkodliwe, jednak zbyt duża ilość kofeiny może wywołać niepożądane efekty uboczne, takie jak drażliwość, mdłości, szybkie bicie serca, drganie oczu i inne.

Ogólnie rzecz biorąc, drganie powiek nie jest niebezpieczne, ale może być dokuczliwe. W przypadku wystąpienia drgawek oczu zaleca się określenie czynników stylu życia, które mogą być ich przyczyną, takich jak brak snu. Następnie należy odpocząć i zadbać o odpowiednią ilość snu, a drganie powiek najprawdopodobniej ustąpi. Jeśli stanie się to częstym zjawiskiem, należy porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się, jakie są inne możliwości, takie jak noszenie okularów na niebieskie światło firmy BlueTech.

Firma BlueTech zaprojektowała okulary blokujące niebieskie światło, które blokują szkodliwe działanie niebieskiego światła i chronią oczy przed podkręcaniem wzroku. Dowiedz się więcej o korzyściach oraz . gdzie można nabyć parę.

Znajdź BluTech w pobliżu