• Polecamy...

Więcej kobiet niż mężczyzn cierpi z powodu problemów ze wzrokiem

/

Kampania pod nazwą See Jane See ma na celu edukowanie kobiet w zakresie prostych czynności, które można wykonać, aby zachować wzrok przez całe życie. Kobiety na różnych etapach swojego życia borykają się z różnymi problemami związanymi ze wzrokiem. Kampania See Jane See skupia się na zwiększaniu świadomości na temat problemów ze wzrokiem, szczególnie u kobiet, aby mogły one podjąć ważne kroki w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia problemów ze wzrokiem, a nawet ślepoty w późniejszym życiu.

Często uważamy nasz wzrok za coś oczywistego, pomimo faktu, że kobiety są bardziej narażone na ryzyko niż mężczyźni. Na szczęście, See Jane See przygotowała listę najważniejszych rzeczy, które kobiety mogą zrobić, aby chronić swój wzrok!

Zrób rozszerzone badanie oczu: Twój okulista może uzyskać wiele informacji z tego typu egzaminu. Dość dużo wspólnych problemów z widzeniem można zobaczyć w ich najwcześniejszych stadiach podczas badania rozszerzonego oka. Jest ono szybkie i bezbolesne, więc nie ma powodu, aby pominąć tę część badania. Bądź zdrowy: Nie jest niespodzianką, że dobry stan zdrowia pomoże Twoim oczom. Upewnij się, że dostarczasz sobie wystarczającą ilość ważnych witamin, ćwiczysz i pijesz dużo wody. Rzuć palenie: Jeśli jesteś palaczem, nie ma lepszego momentu niż teraz, aby rzucić palenie. Badania wykazują, że palenie jest związane z wieloma różnymi problemami ze wzrokiem, w tym ze zwyrodnieniem plamki żółtej, zaćmą, jaskrą i zespołem suchego oka. Noś okulary przeciwsłoneczne blokujące promieniowanie UV. Tanie" okulary przeciwsłoneczne są świetne, zwłaszcza jeśli masz skłonność do gubienia pary za parą, ale prawdopodobnie nie zapewniają one Twoim oczom odpowiedniej ochrony. Nadmierna ekspozycja na słońce może być bardzo szkodliwa, więc wydaj pieniądze na porządne okulary przeciwsłoneczne z ochroną UV. Poznaj historię swojej rodziny: Jeśli w Twojej rodzinie występowały przypadki jaskry, zaćmy lub innych problemów ze wzrokiem, Twój lekarz musi o tym wiedzieć. Porozmawiaj ze swoimi rodzicami (i dziadkami, jeśli możesz), aby dowiedzieć się, jakie problemy ze wzrokiem u nich występowały, jeśli w ogóle. Jeśli w przeszłości miałeś problemy ze wzrokiem, lekarz może przeprowadzić różne testy w celu sprawdzenia, czy nie występują u Ciebie. Bezpiecznie używaj kosmetyków: To nie koniec świata, jeśli Twój ulubiony eyeliner nie jest całkowicie organiczny, ale bądź ostrożna przy jego aplikacji. Trzymaj kosmetyki z dala od miejsc, które mogą dostać się do oka. W krótkim okresie czasu, dostanie się kosmetyku do oka może spowodować podrażnienie i infekcję, a w dłuższej perspektywie poważne problemy.

Jeśli masz 55 lat lub więcej, powinieneś poddawać się badaniu dylatologicznemu oka przynajmniej raz na dwa lata. Jeśli masz poważne problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca, powinieneś odwiedzać lekarza częściej, bez względu na wiek.