• Polecamy...

Alternatywne metody leczenia migreny

/

Jeśli doświadczyłeś migreny lub zmagasz się z nią często, warto poznać możliwości, które mogą Ci pomóc.

Osoby cierpiące na migrenę mają wiele różnych doświadczeń i wiele potencjalnych możliwości leczenia.

Leki

W przypadku migreny często stosuje się leki dostępne bez recepty lub na receptę. Przy wyborze leku, który będzie idealny dla pacjenta, należy wziąć pod uwagę kilka czynników: częstotliwość epizodów migreny, intensywność objawów, zaburzenia normalnego funkcjonowania, rodzaj migreny, współistniejące problemy zdrowotne i reakcję na wcześniej stosowane leczenie.

Istnieje także kilka innych opcji, które można rozważyć i wypróbować. Ponieważ każda z nich może mieć wpływ na doświadczanie migreny, przed wprowadzeniem istotnych zmian w stanie zdrowia należy skonsultować się z lekarzem.

Żywność i dieta

Wiele osób cierpiących na migrenę twierdzi, że spożywana przez nich żywność ma ogromny wpływ na doświadczanie migreny i związanych z nią objawów. Jednym z miejsc, w którym można zacząć, jest założenie dziennika żywieniowego i śledzenie tego, co jesz każdego dnia i jakie są objawy migreny. Zwróć szczególną uwagę na 8 głównych alergenów: pszenicę, orzeszki ziemne, jajka, soję, mleko, ryby, orzechy i skorupiaki.

W miarę możliwości szukaj alternatywnych rozwiązań i eksperymentuj z usuwaniem potencjalnych czynników wywołujących migrenę. Często pokarmy, które nie wywoływały migreny we wcześniejszym okresie życia, mogą później wpływać na jej przebieg. Dlatego pamiętaj, by powrócić do pokarmów, które wcześniej mogły nie wywoływać reakcji.

Soczewki blokujące niebieskie światło

Czy stosujesz technikę blokowania światła niebieskiego w ciągu dnia? Noszenie soczewek blokujących światło niebieskie za każdym razem, gdy jesteś wystawiony na działanie słońca, ma bezpośredni wpływ na ilość promieniowania UV, na które jesteś narażony.

Doświadczanie bólu i wrażliwości na światło jest częstym objawem migreny. Dodatkowo, zalecamy stosowanie soczewek BluTech za każdym razem, gdy korzystasz z urządzeń cyfrowych i ekranów komputerowych.

Mindfulness

Głębokie oddychanie i medytacja mogą mieć bezpośredni wpływ na przepływ krwi i ciśnienie krwi. Dodatkowo, uważność (mindfulness) może wpływać na sposób, w jaki doświadczasz migreny. Należy wypracować codzienną praktykę, która będzie obejmowała głębokie oddychanie i czas na kontakt z tym, jak czuje się ciało i jak reaguje. Czasami myśli, które mamy, mogą mieć natychmiastowy wpływ na to, jak czuje się nasze ciało.

Codziennie wsłuchuj się w swoje doświadczenia i dołącz je do swojego dziennika żywieniowego. Zwracaj uwagę na to, kiedy Twoje ciało jest napięte, zaciśnięte lub odczuwa ból. Odnotuj również, kiedy czujesz się bardziej zrelaksowany, wolny i spokojny. Zauważenie tych odczuć w ciele może mieć bezpośredni wpływ na sposób odczuwania migreny, często o mniejszej intensywności.

Znajdź BluTech w pobliżu