• Polecamy...

3 wskazówki dotyczące lepszego snu

/

Sen jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na ogólny stan zdrowia i samopoczucie, który jest często pomijany. Podczas cyklu snu organizm sam się leczy i przygotowuje umysł i ciało na kolejny dzień. Problemy ze snem są powszechne i może być wiele powodów, dla których trudno jest zasnąć lub dlaczego ludzie wciąż budzą się zmęczeni.

Oto 3 wskazówki, które pomogą Ci lepiej spać:

1. Wprowadź stały rytm snu - nawet w weekendy

Posiadanie stałego harmonogramu snu jest zalecane przez CDC dla lepszego zdrowia snu. Oznacza to kładzenie się do łóżka o tej samej porze i budzenie się o tej samej porze. Stały harmonogram snu ustawi Twój wewnętrzny zegar w taki sposób, że będziesz budzić się z naturalną energią i łatwiej zasypiać w nocy, jak podaje Harvard Health. Dorosłym zaleca się następujący harmonogram snu 7-8 godzin na nocco korzystnie wpłynie na Twoje zdrowie psychiczne, fizyczne i ogólną higienę snu. Twój organizm potrzebuje stałego odpoczynku z cyklami REM, aby funkcjonować jak najlepiej. Korzyści płynące z zapewnienia sobie zalecanej ilości snu obejmują zmniejszenie ryzyka chorób, poprawę nastroju, lepsze myślenie i utrzymanie zdrowej wagi.

2. Unikaj dużych posiłków, kofeiny i alkoholu przed snem

Podjadanie późno w nocy to zły nawyk, który może powodować przyrost masy ciała, ale także złe nawyki związane ze snem, a nawet problemy z trawieniem. Jedzenie dużych posiłków tuż przed snem jest jeszcze gorsze. Twój organizm potrzebuje czasu na trawienie, gdy nie śpisz, aby uniknąć takich problemów jak refluks żołądkowy. Kofeina jest środkiem pobudzającym, który utrzymuje się w organizmie dłużej, niż nam się wydaje. Wypicie filiżanki kawy w południe oznacza, że kofeina będzie nadal obecna w Twoim organizmie przed snem, jak podaje TedTalk. I wreszcie, alkohol jest środkiem depresyjnym, więc można by pomyśleć, że pomaga w zasypianiu, jednak efektem uspokajającym alkoholu nie jest sen. To dlatego często czujesz się bardziej zmęczony po nocy spędzonej na piciu.

3. Unikaj urządzeń elektronicznych przed snem

Narodowa Fundacja Snu twierdzi, że powinieneś przestać korzystać z urządzeń elektronicznych na 30 minut przed snem. W ten sposób zmniejszasz ekspozycję na niebieskie światło. Urządzenia cyfrowe i lampy LED emitują niebieskie światło, które powoduje problemy ze snem, bóle głowy, zmęczenie i zmęczenie oczu. Niebieskie światło zmniejsza produkcję melatoniny, czyli hormonu, który jest potrzebny organizmowi do zasypiania. Odkładając telefon i wyłączając telewizor, poprawiasz swoje nawyki związane ze snem.

Ogólnie rzecz biorąc, zdrowe nawyki związane ze snem prowadzą do poprawy ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia. Twój umysł stanie się jaśniejszy, a ciało będzie w optymalnej formie.

Innym sposobem na unikanie niebieskiego światła jest noszenie soczewek odpornych na działanie światła niebieskiego. Więcej informacji można znaleźć na stronie BlueTech.com i dowiedz się gdzie można kupić.

Znajdź BluTech w pobliżu