• Polecamy...

O okularach 0 dioptrii

/

okulary kujonkiOkulary 0 dioptrii nazywane popularnie 'zerówkami' zwyczajowo stosujemy jako okulary o charakterze ochronnym. Wiele osób chętnie po nie sięga, gdyż noszenie okularów stało się od pewnego czasu modnym dodatkiem.

Te, które kupujemy w dobrych salonach optycznych bardzo często posiadają antyrefleksyjną powłokę. Dzięki temu możemy ich używać podczas pracy z komputerem. Chronią one wzrok przed szkodliwym promieniowaniem, który emitują monitory komputerów. W odróżnieniu od szkieł korekcyjnych, zakup tego typu okularów nie jest nawet w części refundowany przez pracodawcę.

Wybierając zerówki stawiajmy właśnie na modele z powłoką antyrefleksyjną, która ochroni oczy przed odblaskiem światła, a nie tylko przed szkodliwym promieniowaniem. Takich okularów na pewno nie dostaniemy na ulicznych straganach, ani też na bazarach. W ogóle kupowanie okularów w tego typu miejscach nie jest dobrym pomysłem.

Jeśli często korzystamy z urządzeń elektronicznych, jeśli lubimy czytać e-booki, często wpatrujemy się w jaskrawe wyświetlacze, którymi charakteryzują się telefony dotykowe, jeśli dużo czasu spędzamy przed monitorem – pomyślmy, czy nie warto kupić zerówek. Zapobiegną one suchości oczu, oczy będą mniej się męczyć. W efekcie unikniemy nie tylko bólu oczu, ale także głowy.

zerówki dofinansowanieOsoby, które noszą okulary korekcyjne mogą liczyć po przedstawieniu zaświadczenia od okulisty na dofinansowanie ich zakupu przez pracodawcę. Jeżeli korzystamy w pracy z komputera ponad cztery godzinny dziennie i stosujemy przy tym okulary 0 dioptrii z powłoką antyrefleksyjną, także możemy ubiegać się o dofinansowanie.

Pamiętajmy, że nawet najlepsze okulary nam nie pomogą, jeśli nie będziemy dbać o oczy. Wszyscy pracujący przy komputerach powinni pamiętać, aby po 20 minutach ciągłego wpatrywania się w monitor, zrobić przerwę i oderwać wzrok od ekranu. Taka przerwa powinna trwać 20 sekund. Po upływie kolejnych minut robimy sobie kolejną przerwę. W ten sposób pozwalamy odpocząć swoim oczom. Takie ćwiczenia bardzo korzystnie wpływają na wzrok.