• Polecamy...

Co warto wiedzieć przed kupnem okularów do pracy?

/

jakie okulary do pracyBardzo wiele osób coraz więcej czasu spędza przed monitorem komputera i telewizorem, co wiąże się niestety ze wzrostem problemów związanych z wadami wzroku. Prostym sposobem przeciwdziałania temu, jest noszenie szkieł korekcyjnych dzięki których wady się nie pogłębiają.

Czym powinny charakteryzować się dobre oprawki?

Przede wszystkim nie mogą przeszkadzać w codziennych czynnościach i nie mogą działać niekorzystnie na wizerunek noszącej je osoby. Wybierając się do salonu optycznego w celu wybrania odpowiednich oprawek, można dostać zawrotu głowy od wyboru jaki jest dostępny i spędzić kilka godzin nad rozmyślaniem, które będą najodpowiedniejsze dla nas. Najlepiej jest wcześniej, przed wizytą u optyka, zastanowić się kiedy będziemy korzystać z okularów, w jakich sytuacjach oraz przejrzeć kilka informacji odnośnie doboru kształtu oprawek do owalu twarzy. Jeśli z okularów będziemy korzystać przez cały dzień, muszą być odpowiedniej wielkości by pole widzenia było rozległe, natomiast w sytuacji kiedy będą nam potrzebne tylko niekiedy, np. do czytania, możemy wybrać oprawki tzw. połówki.

dobór oprawek do pracyW wyborze oprawek bardzo ważne jest, aby je dobrać względem kształtu twarzy, tak by dodawały uroku i nie zaburzały wizualnie proporcji twarzy. Dobry optyk pomoże nam w optymalnym wyborze i zwróci uwagę na rozstaw oczu, co ma olbrzymie znaczenie ze względów technicznych. Przy wyborze oprawek, duże znaczenie ma także wielkość i grubość soczewek, ponieważ cienkie i delikatne oprawki nie zawsze będą wstanie utrzymać duże szkła.

Oprawki dzielą się między sobą także ze względu na materiał z którego są wykonane oraz wytrzymałością.

  • Oprawki metalowe, najtrwalsze, niekiedy mogą powodować alergie i lepiej wybrać te wykonane z metali antyalergicznych.
  • Oprawki z tworzyw sztucznych są mniej odporne na odkształcenie, ale lżejsze i łatwiej je dopasować.
  • Mamy też oprawki z materiałów łączonych, o daje możliwość uzyskania wszystkich najlepszych cech w jednym modelu.

Pamiętajmy także o doborze szkieł z parametrami i właściwościami jakie przydadzą się przy wykonywaniu różnych czynności. Nowoczesna optyka gwarantuje nam trwałość, odporność na stłuczenia i porysowania oraz lekkość wybranych soczewek, a do tego możliwość wyboru wielu powłok zwiększających komfort użytkowania np. antyrefleksyjną lub polaryzującą.