• Polecamy...

Okulary do pracy: czym kierować się przy wyborze?

/

jakie okulary do pracyJakimi cechami powinny odznaczać się dobre okulary do pracy? Co należy brać pod uwagę, dokonując ich wyboru? Jakie możliwości techniczne ma do zaoferowania nowoczesna optyka? Czy innowacyjne rozwiązania zasługują na to, aby w nie inwestować?

Te, ale również mnóstwo innych wątpliwości powinno stać się udziałem wszystkich tych, którzy stanęli przed koniecznością wyboru okularów. Niestety, na ogól brakuje nam odpowiedniej wiedzy z zakresu wyboru idealnych soczewek. W związku z tym większość osób noszących okulary bierze pod uwagę po prostu kształt, a także barwę oprawek, ich dopasowanie do kształtu twarzy czy obowiązującej mody.

Okulary w dużym stopniu wpływają na nasze samopoczucie oraz to, jak się prezentujemy. Kiedy jednak nadmiernie koncentrujemy się na ich warstwie wizualnej, na drugi plan schodzi ich ważniejsza funkcja: czyli poprawa widzenia. Na szczęście obecnie nie trzeba decydować się na kompromis. Wystarczy jedynie do wyboru podejść o wiele szerzej.

Pierwsze, co należy zrobić przy wyborze okularów, to określić cel, któremu mają służyć. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy okulary mają poprawiać widzenie w bliży czy też w dali. Może być również tak, że najbardziej optymalne są soczewki, które zapewniają dobre widzenie bez względu na odległość. Do tego może pojawić się konieczność stosowania okularów na przykład podczas jazdy samochodem czy pracy przed komputerem.

wybór okularów do pracyTrzeba pamiętać, że badanie u okulisty to dopiero początek wszechstronnej diagnozy. Przeprowadzane przez niego komputerowe badanie wzroku pozwala na określenie przybliżonej wartości niezbędnej korekcji. Jednocześnie powinno być ono traktowane jako wstęp do dalszych badań.

Dalsze etapy należą już do optometrysty, czyli specjalisty, który wyspecjalizował się w badaniu wad wzroku. Niewątpliwą zaletą tego specjalisty jest rozległa wiedza na temat dostępnych aktualnie rozwiązań w dziedzinie korekcji wzroku. Optometrysta doskonale wie, jakie materiały są obecnie stosowane do produkcji soczewek. Wie też jaki będzie najlepszy u danego pacjenta oraz czemu ma służyć wykorzystanie w danym przypadku takich, a nie innych materiałów.