• Polecamy...

Ulubione style oprawek: Jak znaleźć odpowiednie dla siebie okulary?

/

Okulary ewoluowały z biegiem czasu - od małych oprawek w stylu okularowym po duże oprawki w stylu aviator z lat 80-tych - moda stale się zmienia. Wybierając styl okularów, należy wziąć pod uwagę nie tylko to, co jest aktualnie modne, ale także to, co najlepiej pasuje do danej osoby.

Jeśli okulary są Ci potrzebne tylko do czytania, możesz wybrać lżejsze oprawki, które będziesz trzymać na nocnej szafce. Jeśli nosisz okulary blokujące światło niebieskie do pracy przez cały dzień, zdecydowanie warto wybrać oprawki, które będą wygodne do noszenia przez ponad 8 godzin na raz.

Weź pod uwagę swój kształt twarzy, styl życia i aktywność, to, do czego nosisz okulary, odcień skóry, a nawet osobowość. Poniżej przedstawiamy kilka ulubionych modeli oprawek i informacje o tym, do czego je polecamy.

Ramki przezroczyste

Przezroczyste oprawki są ostatnio modne, ponieważ wyglądają dobrze na prawie każdym i zapewniają inny wygląd niż grube, czarne oprawki. Przezroczyste oprawki pozwalają bardziej wyeksponować twarz niż okulary, co mogą preferować osoby, które nie są przyzwyczajone do okularów. Przezroczyste oprawki mogą być również dostępne w kolorze rose gold i innych wariantach, które mogą dobrze wyglądać w przypadku różnych odcieni skóry i kolorów włosów.

Ramki okrągłe / owalne

Okrągłe okulary są popularne i zapewniają inteligentny wygląd. Jeśli masz kwadratową twarz, okrągłe okulary często dopełniają jej kształt. Jeżeli Twój kształt twarzy jest bardzo okrągły, najprawdopodobniej będziesz unikać zaokrąglonych okularów. Twarze w kształcie trójkąta i serca mogą bez problemu nosić okrągłe oprawki, ale owalne będą lepiej pasować.

Ramki kwadratowe / prostokątne

Oprawki kwadratowe są zalecane dla osób o bardzo okrągłym i owalnym kształcie twarzy. Kwadratowe oprawki mogą mieć różną szerokość, a to, które z nich najlepiej pasują, zależy zazwyczaj od długości twarzy. Nie chcesz nigdy, aby okulary przesłoniły całą twarz, ale aby uzupełniały kości policzkowe i wysokość czoła. Jeżeli Twoja twarz jest bardzo podłużna, cieńsze oprawki często bardziej pasują do Twojego wyglądu.

Ramka metalowa

Metalowe oprawki zapewniają minimalistyczny wygląd i są klasyczne. Są one zazwyczaj cieńsze i bardziej lekkie. Metalowe oprawki często mają regulowane noski, co niektórzy preferują w zależności od kształtu nosa. Istnieją różne rodzaje metali używanych do produkcji okularów, takie jak tytan i stal nierdzewna. Ważne jest, aby zwracać uwagę na rodzaj metalu, który wybieramy, jeśli mamy wrażliwą skórę.

Ramki plastikowe

Oprawki plastikowe są często preferowane, ponieważ są szersze, mają inną estetykę i są mniej podatne na zginanie lub złamanie. Ponieważ są mniej podatne na złamania, często są preferowanym wyborem dla dzieci. Oprawki plastikowe często układają się bezpośrednio na nosie, co jest kwestią osobistych preferencji. Istnieją różne rodzaje plastiku, takie jak octan i SPX, dlatego przy podejmowaniu decyzji warto wypróbować te różne opcje.

To tylko kilka opcji oprawek do okularów. Zawsze zalecane jest przymierzenie niektórych z nich w sklepie i dokonanie dokładnych pomiarów, jeśli zdecydujesz się na zakup oprawek online. Okulary BluTech są dostępne u kilku dostawców online.

Znajdź BluTech w pobliżu