• Polecamy...

Niezbędne wyposażenie do pracy zdalnej

/

Ponad połowa pracowników jest obecnie zdalnaa przed pandemią nie było to regułą. Oznacza to, że w ciągu ostatniego roku wiele osób musiało dostosować się do tego nowego stylu pracy. Praca zdalna ma wiele zalet, takich jak swoboda mieszkania tam, gdzie się chce, czy możliwość zrobienia sobie przerwy na spacer z psem w południe.

Praca zdalna jest dla wielu osób na czasie, ponieważ wiele firm poinformowało, że planuje pozostać przy pracy zdalnej, mimo że pierwotnie zdecydowały się na nią ze względu na pandemię. Wiele osób cieszy się z tej nowej społecznej normy pracy zdalnej; jednak ten styl pracy nie zawsze odpowiada osobowości i typowi pracy każdego człowieka.

Jako pracownik zdalny możesz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy, które poprawią Twoją produktywność. Oto kilka niezbędnych rzeczy do pracy zdalnej, które polecamy.

Przygotowanie biura

Jednym z głównych powodów, dla których ludziom nie podobało się przejście na pracę zdalną, było to, że nie byli do niej przygotowani we własnym domu. Jeśli nadal pracujesz przy kuchennym stole, nadszedł czas, aby przemyśleć swoją sytuację. Może to oznaczać zmianę wystroju części domu, która stanie się wydzielonym miejscem pracy. Dzięki wygodnemu miejscu, w którym można się skupić, zwiększy się wydajność i ogólny komfort pracy, co pozwoli osiągnąć więcej i poczuć się jak "w pracy".

Przygotowanie komputerów

Nawet jeśli pracujesz przy użyciu laptopa, nie oznacza to, że musisz przez cały dzień patrzeć w dół na jego mały ekran. Zamiast tego warto zainwestować w ładną mysz, klawiaturę i monitor na wysokości oczu, aby zapewnić sobie wygodę. Patrzenie w dół na laptopa z czasem powoduje ból szyi, a dzięki monitorowi umieszczonemu na wysokości oczu można tego uniknąć.

Kamera internetowa

Nieuniknione jest teraz odbywanie spotkań wirtualnych i konieczność pokazywania twarzy na kamerze internetowej. Jeśli Twój komputer nie ma jej wbudowanej, zakup kamery internetowej jest niezbędny.

Okulary blokujące niebieskie światło

Ponieważ nieuchronnie będziesz spędzać więcej czasu przy komputerze niż dotychczas, warto zainwestować w okulary blokujące światło niebieskie. Wcześniej spotkania odbywały się osobiście, a teraz odbywają się przed ekranem. Wcześniej można było rozmawiać bezpośrednio z asystentem, ale teraz prawdopodobnie komunikujecie się za pośrednictwem kanałów cyfrowych, takich jak Slack. Zwiększony czas spędzany przed ekranem powoduje zwiększenie ilości światła LED, a w konsekwencji większe narażenie na działanie światła niebieskiego. Należy chronić oczy przed cyfrowym zmęczeniem oczu spowodowanym nadmierną ekspozycją na niebieskie światło. Dowiedz się więcej o tym, jak soczewki chroniące przed światłem niebieskim mogą pomóc, i zainwestuj w dobrą parę.

Ogólnie rzecz biorąc, pracownicy zdalni uważają, że są bardziej produktywni w domu ze względu na mniejszą liczbę czynników rozpraszających uwagę w biurze. Jeśli poświęcisz trochę czasu na przygotowanie się do osiągnięcia sukcesu, praca zdalna również będzie Ci się bardziej podobać.

Znajdź BluTech w pobliżu