• Polecamy...

Porady dotyczące dobrego snu

/

Czy wiesz, że konsumpcja może siać spustoszenie w Twoim cyklu snu? To nie tylko to, co jesz, ale także to, co przyjmujesz, co obejmuje suplementy, a nawet technologię.

Oto kilka świetnych wskazówek, które pomogą wyrównać Twój cykl snu i obudzić się dobrze wypoczętym.

  • Pomiń czekoladę na deser - Kakao zawiera kofeinę, która pobudza Cię do działania. Niezależnie od tego, czy są to ciasteczka, lody czy cukierki, słodka czekolada może kosztować cię cenne godziny snu. Jeśli masz ochotę na coś słodkiego, wybierz jogurt, który zawiera dużą ilość magnezu rozluźniającego mięśnie i dodaj do niego pyszne świeże wiśnie, które zawierają dużo melatoniny.
  • Zrezygnuj z alkoholu - Chociaż nocny kieliszek może sprawić, że będziesz senny, powoduje on również przerwanie snu, ponieważ powoduje częste budzenie się w nocy. Aby zapewnić sobie bardziej regenerujący i spokojny sen, unikaj alkoholu w ciągu dwóch godzin od położenia się do łóżka.
  • Higiena jamy ustnej - Higiena jamy ustnej jest ważna i chociaż miętowa pasta do zębów może sprawić, że poczujesz się odświeżony rano, unikaj jej w nocy. Mięta pieprzowa pomaga utrzymać czujność, dlatego jest świetna przed spotkaniami lub testem. Wybierz coś naturalnego z koprem włoskim, aby Twoje zęby były czyste, a Twoje nerwy spokojne przed snem.
  • Leki - Niektóre środki na przeziębienie i kaszel w ciągu dnia zawierają kofeinę, podobnie jak niektóre leki na migrenę dostępne bez recepty. Wybierz leki przeciwbólowe, które nie zawierają kofeiny ani środków pobudzających.

Ogranicz korzystanie z technologii - Chociaż niektóre technologie, takie jak Night Shift firmy Apple, zostały zaprojektowane tak, aby zmniejszyć tłumienie melatoniny, badania pokazują, że sama zmiana koloru ekranu nie eliminuje wpływu, jaki ma to na poziom melatoniny w organizmie. Podobnie jak w przypadku alkoholu, najlepiej unikać czasu ekranowego co najmniej jedną do dwóch godzin przed pójściem spać. Jeśli nie możesz uniknąć technologii przed snem, najlepiej jest używać okularów redukujących niebieskie światło, aby pomóc zminimalizować wpływ sztucznego światła na cykl snu.

Znajdź BluTech w pobliżu siebie