• Polecamy...

Czy powinieneś nosić okulary przeciwsłoneczne przez cały rok?

/

Często myślimy o okularach przeciwsłonecznych jako o konieczności na ciepłą pogodę, ale wiele badań sugeruje obecnie, że okulary przeciwsłoneczne powinny być niezbędnym elementem w Twojej torbie lub kieszeni przez cały rok. Oprócz tego, że świetnie wyglądają, okulary przeciwsłoneczne chronią nasze oczy na wiele różnych sposobów, co sprawia, że są nieocenione nawet w chłodne dni.

Jakie są niektóre sposoby, w jakie okulary przeciwsłoneczne chronią nasze oczy?

Ochrona okularów przeciwsłonecznych jest kluczowa dla utrzymania dobrego zdrowia oczu. Niektóre z korzyści płynących z okularów przeciwsłonecznych to:

  • Utrzymywanie naszych oczu w stanie nawilżenia. Okulary przeciwsłoneczne nie tylko chronią nas przed jasnymi promieniami słonecznymi, ale mogą również fizycznie utrzymać nasze oczy przed wpływem elementów takich jak wiatr, deszcz lub nadmiernie suche powietrze, które mogą spowodować uszkodzenie naszych oczu i osłabić nasze widzenie.
  • Ochrona przed potencjalnie szkodliwym światłem niebiesko-fioletowym dzięki specjalnym polaryzacyjnym Okulary przeciwsłoneczne BluTech. Te specjalne soczewki eliminują do 455nm niebiesko-fioletowego światła, które może powodować bóle głowy, niewyraźne widzenie i bezsenność. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że prawie 30% niebiesko-fioletowego światła pochodzi z naturalnego światła słonecznego.
  • Pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia zaćmy. Zaćma jest częściowo spowodowana przez szkodliwe promienie UV pochodzące ze słońca, więc ochrona oczu za pomocą okularów przeciwsłonecznych blokujących promieniowanie UV może pomóc w utrzymaniu jasnego widzenia nawet w późniejszych latach.
  • Zapobieganie oparzeniom słonecznym na skórze wokół oczu. Ponieważ okulary przeciwsłoneczne zwykle osłaniają nie tylko oczy, mogą być również niezbędne w ochronie wrażliwej skóry otaczającej oczy przed uszkodzeniem przez słońce, co może powodować przedwczesne zmarszczki i prowadzić do różnych problemów zdrowotnych skóry.

Czy wszystkie okulary przeciwsłoneczne są takie same?

Krótko mówiąc, nie. Okulary przeciwsłoneczne, podobnie jak inne okulary, występują w różnych kształtach, rozmiarach i specjalnościach. Istnieją:

  • Okulary polaryzacyjne, które redukują odblaski
  • okulary blokujące niebieskie światło, które zmniejszają ilość niebieskiego światła docierającego do siatkówki
  • Okulary przeciwsłoneczne blokujące promieniowanie UV, które blokują szkodliwe promieniowanie UV.

Niezależnie od pory roku, załóż parę okularów przeciwsłonecznych, aby pomóc chronić swoje delikatne oczy i wizję.

Znajdź BluTech w pobliżu siebie