• Polecamy...

„Zerówki” - modny gadżet

/

dla kogo okulary zerówkiWiele osób jest przekonanych, że okulary noszą jedynie osoby z wadami wzroku. Dzisiaj jednak okulary to nie tylko szkła korekcyjne. Coraz częściej noszą je także celebryci i to nie dlatego, że są im one potrzebne, ale ponieważ są one dzisiaj bardzo modnym gadżetem.

Nosi się je nie dlatego, że taka jest potrzeba, ale z chęci odmiany swojego wyglądu. Kilkanaście lat temu dzieci, które musiały nosić okulary były wyśmiewane przez rówieśników. Dostępne wówczas modele okularów świetnie korygowały wzrok, ale szpeciły, były mało interesujące i ciężkie. Dzisiaj wygląd okularów całkowicie się zmienił. Dostępne nowoczesne materiały i technologie w połączeniu z pracą projektantów sprawiły, że współczesne okulary zdobią osoby, które je noszą. Współczesne okulary, i te noszone z konieczności, i te noszone jako modny gadżet, są modne, kolorowe i lekkie.

Czytaj również o okularach do komputera.

Dlaczego sięgamy po zerówki?

Zerówki to bardzo modny gadżet, który chętnie noszą przedstawiciele obu płci. Poprawiają wygląd, dlatego bardzo chętnie noszą je osoby w bardzo różnym wieku. Chętnie zakładają je nie tylko nastolatki, ale także osoby w wieku dojrzałym. Zerówki oferują takie znane marki jak Miu Miu, czy Dolce&Gabana. Do najmodniejszych modeli należą oprawki okrągłe stylizowane na te, które noszono w latach pięćdziesiątych XX wieku oraz oprawki w klasycznym kształcie. Nie są drogie, możemy więc pozwolić sobie na zakup więcej jak jednej pary. W ten sposób możemy założyć inne do pracy, a jeszcze inne na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi.

Jakie oprawki?

Do najchętniej noszonych dzisiaj oprawek należą:

oprawki kujonki- kujonki – mają masywny kształt, sprawdzają się w każdej stylizacji;

- lenonki – po raz pierwszy założył je w latach sześćdziesiątych XX wieku John Lennon. Są nadal bardzo popularne, od swoich poprzedników różnią się jednak wielkością;

- pilotki – robi się ze złotego lub srebrnego metalu;

- oprawki w kształcie kocich oczu – polecane dla pań o kwadratowych, owalnych lub okrągłych rysach twarzy.

Niezależnie jaki kształt oprawek wybierzemy powinniśmy postawić na zerówki, których szkła posiadają powłokę antyrefleksyjną.