• Polecamy...

Dlaczego okulary z niebieskim światłem są niezbędne do pracy w domu?

/

Jeśli jesteś jedną z tysięcy osób pracujących obecnie w domu, z pewnością wiesz, że przejście z biura do biura domowego nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać.

Praca w domu może być wyzwaniem, ale dzięki odpowiednim akcesoriom i kilku zmianom w otoczeniu możesz być jeszcze bardziej produktywny niż wcześniej.

Jednym z podstawowych warunków efektywnej pracy zdalnej jest wyznaczenie miejsca pracy. Posiadanie w domu miejsca przeznaczonego wyłącznie do pracy pozwoli Ci poczuć się jak w biurze i skupić się na wykonywanych zadaniach, bez rozpraszania się innymi sprawami do załatwienia w domu.

Kolejnym niezbędnikiem w pracy w domu jest para okularów blokujących światło niebieskie. Nadmierne korzystanie z jasnych ekranów LED, a nawet prowadzenie rozmów w cztery oczy w sposób cyfrowy, sprawia, że ważne jest, aby chronić oczy przed sztucznym światłem, które zakłóca pracę zegara biologicznego.

Badania wykazują, że niebieskie światło hamuje produkcję melatoniny w organizmie, co sprawia, że trudniej jest Ci zasnąć po długim dniu pracy za ekranem.

Dodanie soczewek BluTech do swojej rutyny pracy zmniejszy Twoją ekspozycję na niebieskie światło i nie tylko pomoże Ci zasnąć, ale także zapobiegnie uczuciu zmęczenia i nadwyrężenia Twoich oczu.

Świeże powietrze, kiedy pracujesz w domu pomoże Ci uniknąć zamroczenia mózgu. Oderwanie się od ekranu komputera w celu rozprostowania nóg i oczyszczenia umysłu pomoże Ci się skoncentrować, gdy przyjdzie czas na powrót do pracy.

Wreszcie, wiedza o tym, kiedy się wylogować i oficjalnie zakończyć dzień pracy, jest niezbędna, aby praca w domu nie była stresująca. Po opuszczeniu miejsca pracy należy wylogować się z kont i aplikacji służbowych oraz odłożyć urządzenia na bok. Jest to najlepszy sposób na przejście z trybu pracy z powrotem do trybu domowego i skupienie się wyłącznie na rzeczach, które chcesz robić dla siebie.

Posiadanie wyznaczonego miejsca pracy, ochrona oczu przed niebieskim światłem, świeże powietrze i wiedza, kiedy się wylogować, to wszystko najważniejsze elementy, które sprawią, że praca w domu będzie przyjemniejsza i bardziej produktywna.

Źródło: https://www.healthline.com/nutrition/block-blue-light-to-sleep-better

Znajdź BluTech w pobliżu