• Polecamy...

Zerówki z antyrefleksem a ochrona oczu

/

okulary zerówki 'kocie oko'Takie okulary są idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które nie mają wady wzroku ale będą długo pracować przed komputerem i chcą dbać o swój wzrok. Dzięki nim można między innymi niwelować złe skutki działania ekranu komputerowego na nasze oczy.

Szkła zerówki mogą być pokrywane różnymi powłokami. Wśród nich najważniejszy będzie zawsze antyrefleks. Każdego, kto nosi okulary męczyć będzie odbijanie się światła na soczewkach. Jeśli zaczną się pojawiać po obu stronach refleksy świetlne będzie można mówić o ograniczonym widzeniu i czystości widzenia, która będzie rozproszona. Nasze oczy będą podrażnione. Soczewki okularowe, które mają powłoki antyrefleksyjne mogą skutecznie ograniczać niepożądane zjawiska związane z pracą przy komputerze.

Zalety powłok antyrefleksyjnych:

- eliminując zjawisko związane z odbiciem światła, dzięki czemu do oka dociera światło praktycznie w 100%

- lepszy kontrast widzenia

- większa przejrzystość soczewek, które będą się wydawać bardziej klarowne i praktycznie niewidoczne

- warstwa hydrofobowa, która jest jednym z elementów powłoki i będzie decydować o jej odporności na zaparowanie

- subtelna kolorystyka soczewek, która sprawi, że okulary będą lepiej wyglądać

- mniejsze uczucie zmęczenia w trakcie pracy przy komputerze, oglądaniu telewizji oraz przebywaniu w pomieszczeniu ze sztucznym oświetleniem

- większe bezpieczeństwo przy prowadzeniu samochodu w nocy oraz w deszczu.

Czy na takie okulary można ubiegać się o refundację od pracodawcy?

refundacja okularów zerówekKoszt zakupu okularów będzie refundowany wyłącznie w przypadku kupowania okularów korekcyjnych a więc takich, które będą korygować wadę wzroku u pracownika. W przypadku zerówek nie będzie chodziło o korygowanie wady, ale jedynie o jakość zdrowego widzenia. W myśl ustawy pracodawca nie będzie więc zobowiązany do tego, by oferować refundacje w takim przypadku. Niektóre firmy jednak chcą dbać o swojego pracownika, dlatego stosują pewnego rozwiązania, które sprawią, że również przy takich okularach pracownik będzie mógł otrzymać pewne dodatki.