• Polecamy...

Dlaczego soczewki twardówkowe są lepszym rozwiązaniem niż soczewki kontaktowe?

/

Ze względu na wysokie ryzyko poważnych infekcji oraz przypadki niepowodzenia, przeszczep rogówki stanowi istotne ryzyko dla zdrowia pacjenta. W przeciwieństwie do praktyki przeszczepu rogówki, soczewki twardówkowe są wolne od wszelkich długoterminowych zagrożeń. Nie musisz martwić się o pęknięcie rany podczas jakiegokolwiek urazu, ani o brak widzenia po roku czy dwóch. Z zachowaniem wyższego poziomu precyzji, soczewki twarde są najbardziej efektywnym rozwiązaniem problemów z oczami. Nawet jeśli zdecydujesz się na przeszczep rogówki, w większości przypadków będziesz musiał używać jednego lub drugiego rodzaju soczewek, aby uzyskać oczekiwaną dokładność widzenia.

Czym są soczewki twardówkowe?

Z większą aperturą niż tradycyjne soczewki kontaktowe, soczewki twardówkowe są wykonane ze specjalnych materiałów, które wspomagają przepuszczalność tlenu, aby utrzymać oczy w regularnym kontakcie z bogatym w tlen powietrzem. Kolejną różnicą jest to, że w przeciwieństwie do zwykłych soczewek, soczewki twardówkowe nie dotykają bezpośrednio oka, a raczej służą jako jego sklepienie. Medycznie sterylizowana sól fizjologiczna jest używana do wypełnienia luki pomiędzy powierzchnią soczewki a okiem, aby zmniejszyć wszelkie nieciągłości w widzeniu. Ponadto, soczewki dopasowują się do białej części oka, co podnosi poziom komfortu i poprawia jakość widzenia użytkownika.

Ogólnie rzecz biorąc, soczewki twardówkowe są używane w następujących przypadkach zaburzeń optycznych:

  • Keratoconus
  • Stany stanowiące zagrożenie dla rogówki
  • Przewlekłe suche oko
  • Zwyrodnienie brzeżne
  • Powikłania po leczeniu, np. po zabiegach laserowych lub po LASIK-u.

Soczewki skleralne są zaprojektowane w sposób inteligentny tak, aby zapewnić opiekę nad wszystkimi tego typu schorzeniami, dostosowują się do wszystkich typów kształtów oczu i korygują wszystkie rodzaje utraty wzroku. W przypadku, gdy oczy są uszkodzone lub poddawane długotrwałemu leczeniu, soczewki te pomagają odzyskać naturalny i witalny stan optymalnego zdrowia w odpowiednim czasie.

soczewki

Najczęstsze pytania zadawane na temat soczewek scleralnych:

  • Jak długo będzie działać?

Chociaż to się różni w zależności od pacjenta, soczewki twarde wykazują dobrą trwałość, średnio trzy lata. Wielu pacjentów twierdzi, że soczewka wytrzymała nawet dłużej, ale staranne i prawidłowe czyszczenie może pomóc soczewce pozostać w najbardziej użytecznym stanie przez długi okres czasu.

  • Czy używanie tej soczewki jest trudne?

Wcale nie. Przy odpowiednim prowadzeniu, noszenie tej soczewki będzie dla ciebie dziecinnie proste. Skonsultuj się z instruktorem optycznym lub lekarzem, aby poznać instrukcję. Lekarz będzie w stanie wytłumaczyć Ci jak zakładać soczewki za pomocą specjalnie zaprojektowanego aplikatora, jak zdejmować soczewki i wiele więcej na temat dbania o oczy i soczewki.

  • Moje oczy nie czują się komfortowo w soczewkach kontaktowych. Czy powinienem spróbować soczewek scleralnych?

Tak, jest to częsty problem. Wielu pacjentów konsultuje się ze mną w sprawie alternatywy dla soczewek kontaktowych. Ale nie musisz się martwić. Po prostu poszukaj odpowiednich soczewek scleralnych, które pasują do Twoich oczu, a nie będziesz miał żadnych dolegliwości. Ponieważ nie dotykają one bezpośrednio rogówki i nie przesuwają się, uzyskujecie Państwo doskonałą przyczepność wymaganą dla tak delikatnego instrumentu optycznego.

Czytaj więcej na: http://universalis.com.pl/