• Polecamy...

Kiedy należy nosić soczewki blokujące niebieskie światło?

/

Światło niebieskie jest wszędzie wokół nas. Można je znaleźć w naturalnym świetle słonecznym. Można je również znaleźć w żarówkach LED, ekranach telewizorów, smartfonów i monitorach komputerowych.

Słyszeliście, że niebieskie światło może być wspaniałe. Słyszeliście również, że może być potencjalnie szkodliwe.

Kiedy więc jest odpowiedni czas na noszenie soczewek blokujących światło niebieskie?

Korzystanie z komputera

Zawsze, gdy korzystasz z monitora stacjonarnego lub laptopa, powinieneś nosić soczewki blokujące światło niebieskie.

Wielu pracowników spędza co najmniej osiem godzin dziennie patrząc w ekran komputera. To bardzo dużo czasu, w którym jesteś narażony na działanie niebieskiego światła emitowanego przez ekrany. Nadmierna ekspozycja może prowadzić do nieprzyjemnych skutków ubocznych, takich jak suchość oczu i bóle głowy.

Podczas pracy przy komputerze należy pamiętać o częstym mruganiu, prawidłowej postawie podczas siedzenia i odpowiednim ustawieniu miejsca pracy, aby ograniczyć cyfrowe zmęczenie oczu.

Smartfony i tablety

Po ośmiu godzinach spędzonych na pracy przed ekranem, ludzie często korzystają przez kilka godzin z elektronicznych urządzeń przenośnych. Ekrany smartfonów, tabletów i czytników elektronicznych również emitują niebieskie światło. Aby ograniczyć potencjalnie szkodliwe działanie niebieskiego światła, należy używać soczewek za każdym razem, gdy sięgamy po urządzenie.

Wykazano, że ludzie sięgają po telefon ponad 120 razy każdego dnia. Pomocne może być pozostawienie soczewek blokujących niebieskie światło włączonych w okresach, w których często korzystasz z telefonu.

Na zewnątrz

Światło niebieskie występuje naturalnie w świetle słonecznym. Ekspozycja na słońce może dostarczyć niezbędnej witaminy D. Będąc świadomym wpływu słońca na skórę, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę również jego wpływ na oczy.

Soczewki blokujące światło niebieskie powinny przepuszczać zdrową ilość światła niebieskiego do Twojego organizmu, jednocześnie blokując jego potencjalnie szkodliwe ilości. Nie wszystkie soczewki blokujące światło niebieskie są sobie równe. Dowiedz się, przy jakiej długości fali niebieskie światło jest redukowane.

Wokół domu

Należy pamiętać, że zarówno żarówki LED, jak i telewizory emitują niebieskie światło. Jeśli spędzasz czas oglądając telewizję, pamiętaj o założeniu soczewek. Jeśli nie masz możliwości wymiany żarówek w swoim domu, rozważ dodanie dodatkowych źródeł światła, które nie wykorzystują żarówek LED. Zminimalizowanie ekspozycji na niebieskie światło z tego źródła może być doskonałym krokiem w kierunku profilaktyki.

Soczewki blokujące światło niebieskie powinny być noszone zawsze, gdy korzystasz z ekranu lub urządzenia emitującego światło niebieskie. Zadbaj o zdrowie swoich oczu i zredukuj cyfrowe zmęczenie wzroku dzięki wspaniałej parze soczewek blokujących światło niebieskie.

Znajdź BluTech w pobliżu